MasterChef: The Professionals | The Twilight Zone (2002) | ONE PIECE TREASURE CRUISE MOD

UWAGA! Wyłącznie zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do filmów i seriali w jakości FULL HD oraz wyższy priorytet buforowania - filmy działają płynniej. Rejestracja jest zupełnie darmowa. Zarejestruj się teraz

Film Teatr Telewizji : Brat naszego Boga (2017) online (ekino, cda, zalukaj, allbox, vshare, openload, kinoman)

Zaloguj się, aby zgłosić media.

 • Dodano 7 miesięcy temu w kategorii Polskie

  267718 2017 jest rokiem św.

  Brata Alberta Chmielowskiego.

  Po raz pierwszy w Teatrze Telewizji dramat Karola Wojtyły o niezwykłym życiu uzdolnionego artysty Adama Chmielowskiego, który przeobraża się w miłosiernego Brata Alberta.

  „Brat naszego Boga” jest utworem o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku.

  Główny bohater musi dokonać wyboru między sztuką, a posłannictwem Bogu.

  Miłość ojczyzny, której Chmielowski poświęcił zdrowie w Powstaniu Styczniowym, wyjątkowy talent malarski i kariera artysty, którą porzucił wybierając bezwzględne ubóstwo i posługę ludziom najbardziej społecznie upośledzonym, a przede wszystkim wewnętrzna duchowa przemiana, to podstawowe tematy tej poruszającej opowieści.

  Paweł Woldan, autor scenariusza i reżyser, wzbogaca inscenizację retrospektywnymi obrazami z udziałem słynnych artystów, którzy zetknęli się z Chmielowskim: Heleny Modrzejewskiej, Leona Wyczółkowskiego, Maksymiliana Gierymskiego, Stanisława Witkiewicza.

  Karol Wojtyła bardzo wcześnie dostrzegł w Adamie Chmielowskim wzór do naśladowania.

  Już jako Jan Paweł II pisał w książce „ Dar i Tajemnica ” pisał o Bracie Albercie: „Dla mnie jego postać miała znaczenie decydujące, ponieważ w okresie mojego własnego odchodzenia od sztuki, od literatury i od teatru, znalazłem w nim szczególnie duchowe oparcie i wzór radykalnego wyboru drogi powołania”.

  Jan Paweł II kanonizował Brata Alberta 12 listopada 1989 roku.

 • Teatr Telewizji : Brat naszego Boga (2017)2017Lektor / PLfilmonline do obejrzenia