Trouble Is My Business (2018) | ASP & ASP.NET | 1999 (192)

UWAGA! Wyłącznie zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do filmów i seriali w jakości FULL HD oraz wyższy priorytet buforowania - filmy działają płynniej. Rejestracja jest zupełnie darmowa. Zarejestruj się teraz

Film Pójdziesz ponad sadem (1974) 2/2 online (ekino, cda, zalukaj, allbox, vshare, openload, kinoman)

Zaloguj się, aby zgłosić media.

 • Dodano 2 lat temu w kategorii Polskie

  134301 Adaptacja powieści Ryszarda Binkowskiego pod tym samym tytułem.

  Epizod z życia wiejskiego chłopca Franka.

  Siedemnastoletni bohater po śmierci ojca postanawia wyrwać się z rodzinnej wsi.

  W tym postanowieniu utwierdza go wola zmarłego, który przewidując, że na pięciohektarowym gospodarstwie za mało może być miejsca dla dwóch synów, do młodszego rzekł: "Ty, Franek, pójdziesz ponad sadem".

  Siedemnastolatek zapisuje się więc do liceum korespondencyjnego, a żeby nie być ciężarem dla brata, rozpoczyna jednocześnie pracę w fabryce w Łodzi.

  Stopniowo wtapia się w miejskie środowisko, choć początkowo koledzy z pracy otwarcie kpią z jego delikatności i nieśmiałości.

  W mieście też poznaje swoją pierwszą dziewczynę.

  Wprawdzie Anka odchodzi od niego, nie mogąc zaakceptować ani jego rodziny, ani kolegów z fabryki, ale Franek nie załamuje się.

  Uzyskuje maturę i dostaje się na Uniwersytet Łódzki.

  Film "Pójdziesz ponad sadem" został na ogół dobrze przyjęty przez krytykę, podkreślano udany debiut Krzysztofa Stroińskiego w roli Franka, niebanalne nakreślenie przez reżysera środowiska robotniczego, a także rzadko spotykaną wówczas w polskim kinie optymistyczną wymowę filmu"

 • Pójdziesz ponad sadem (1974) 2/21974Lektor / PLfilmbez rejestracjioglądaj online